Fotbolls VM på TV - Spelschema & TV-tider 2018

Fotbolls VM 2018

TV tablå med tv-tider för Fotbolls VM på TV. Samtliga matcher som spelas under Fotbolls-VM i Ryssland 2018, matcherna är uppdelade per dag med tid och kanal. TV4/Cmore delar sändningsrättigheterna för Fotbolls-VM med SVT och sänder matcherna växelvis.


Gillar du sidan, dela gärna med dina vänner:

Fotbolls-VM alla gruppspelsmatcher på TV

Onsdag den 20 Juni

fotboll
14:00
Portugal - Marocko
fotboll
17:00
Uruguay - Saudiarabien
fotboll
20:00
Iran - Spanien

Torsdag den 21 Juni

fotboll
14:00
Danmark - Austrailien
fotboll
17:00
Frankrike - Peru
fotboll
20:00
Argentina - Kroatien

Fredag den 22 Juni

fotboll
14:00
Brasilien - Costa Rica
fotboll
17:00
Nigeria - Island
fotboll
20:00
Serbien - Schweiz

Lördag den 23 Juni

fotboll
14:00
Belgien - Tunisien
fotboll
17:00
Sydkorea - Mexiko
fotboll
20:00
Tyskland - Sverige

Söndag den 24 Juni

fotboll
14:00
England - Panama
fotboll
17:00
Japan - Senegal
fotboll
20:00
Polen - Colombia

Måndag den 25 Juni

fotboll
16:00
Uruguay - Ryssland
fotboll
16:00
Saudiarabien - Egypten
fotboll
20:00
Iran - Portugal
fotboll
20:00
Spanien - Marocko

Tisdag den 26 Juni

fotboll
16:00
Australien - Peru
fotboll
16:00
Danmark - Frankrike
fotboll
20:00
Island - Kroatien
fotboll
20:00
Nigeria - Argentina

Onsdag den 27 Juni

fotboll
16:00
Mexiko - Sverige
fotboll
16:00
Sydkorea - Tyskland
fotboll
20:00
Serbien - Brasilien
fotboll
20:00
Schweiz - Costa Rica

Torsdag den 28 Juni

fotboll
16:00
Senegal - Colombia
fotboll
16:00
Japan - Polen
fotboll
20:00
Panama - Tunisien
fotboll
20:00
England - Belgien

Fotbolls-VM alla slutspelsmatcher på TV

Lördag den 30 Juni

fotboll
16:00
1C - 2D (Åttondelsfinal)
fotboll
20:00
1A - 2B (Åttondelsfinal)

Söndag den 1 Juli

fotboll
16:00
1B - 2A (Åttondelsfinal)
fotboll
20:00
1D - 2C (Åttondelsfinal)

Måndag den 2 Juli

fotboll
16:00
1E - 2F (Åttondelsfinal)
fotboll
20:00
1G - 2H (Åttondelsfinal)

Tisdag den 3 Juli

fotboll
16:00
1F - 2E (Åttondelsfinal)
fotboll
20:00
1H - 2G (Åttondelsfinal)

Fredag den 6 Juli

fotboll
16:00
W49 - W50 (Kvartsfinal)
fotboll
20:00
W53 - W54 (Kvartsfinal)

Lördag den 7 Juli

fotboll
16:00
W55 - W56 (Kvartsfinal)
fotboll
20:00
W51 - W52 (Kvartsfinal)

Tisdag den 10 Juli

fotboll
20:00
W57 - W58 (Semifinal)

Onsdag den 11 Juli

fotboll
20:00
W59 - W60 (Semifinal)

Lördag den 14 Juli

fotboll
16:00
Bronsmatch

Söndag den 15 Juli

fotboll
17:00
Final

Gillar du sidan, dela gärna med dina vänner: